Grecja – Rejs Wiosenny

Grecja - Rejs Wiosenny

Ateny –  Agistri – Poros – Hydra – Methana – Agina – Ateny

 • 18.04. - 25.04.2020
 • Grecja - Zatoka Sarońska
 • Lagoon 400 (2016)

Zaokrętowanie

     18.05.2019 – Ateny 

Wyokrętowanie

     25.05.2019- Ateny 

1 300 PLN

Dokładamy starań by nasze rejsy odpowiednio balansowały czasem spędzonym na żeglowaniu jak i na lądzie. Przy planowaniu trasy staramy się wyrównać dzienne przebiegi, przeplatać je postojami w uroczych zatokach, a żeglowania było okraszone wyśmienitą linią brzegową tudzież widokami.

 • 1 dzień rejsu, po przybyciu do mariny ALIMOS ATENY nasz punkt startowy.

Okrętowanie załogi , odbiór jachtu, sprawy organizacyjne, prowiant, oraz oczywiście integracja załogi.

Marina Alimos jest największą mariną w Grecji, posiada 1000 stałych miejsc postoju przy kei, a także jedną z najlepiej usytuowanych, ponieważ znajduje się w południowej części Aten, zaledwie kilka minut drogi od portu w Pireusie, który jest największym portem Grecji. Dla wielu skiperów jachtu czarterowego marina ta jest idealnym punktem startowym do wyprawy do tej części greckiego wybrzeża Morza Śródziemnego.  (fot 1,2)

 • 2 dzień, podróż urokliwą zatoką SAROŃSKĄ do wyspy AGISTRI, ok 20 MN,

Po drodze postój w jednej z licznych zatoczek.

Wysepka AGISTRI jest przyjaznym miejscem na aktywny wypoczynek na łonie natury. Mimo, że jest raczej mała, przecina ją i okrąża kilka szlaków pieszych i ścieżek z których rozpościera się widok na morze i przybrzeżne miasteczka. Miasteczka są ciche a ruch samochodowy znikomy. W ogródkach rosną drzewa cytrynowe a wśród drzew oliwnych pasą się kozy. Na wyspie można również podziwiać charakterystyczne białe greckie kościoły z niebieskimi dachami.  (fot 3,4)

 • 3 dzień, ok 17MN trasa częściowo kanałem gdzie często towarzyszą nam delfiny,

 do turystycznego miasta POROS.

Piękne plaże, krystalicznie czysta woda, tradycyjne białe domki znane z pocztówek i malownicze krajobrazy sprawiają, że Paros jest jedną z najchętniej odwiedzanych cykladzkich wysp. Także wyśmienite tawerny sprawiają ze chętnie tu wracamy. (fot 5,6)

 • 4 dzień, dystans ok 18 MN, wzdłuż przepięknej linii brzegowej i jesteśmy na jednej z naszych ukochanych wysp HYDRZE. Bez aut i splin to miejsce może oczarować.

Jest takie miejsce w Europie gdzie do dzisiaj jedynym możliwym środkiem komunikacji jest wynajęcie osiołka a samochody czy nawet rowery są zakazane. Jest takie miejsce gdzie legendarny bard Leonard Cohen napisał większość swoich piosenek. To miejsce to właśnie Hydra. (fot 7,8)

 • 5 dzień, ok 20MN dzieli Nas od półwyspu METHANA, tam właśnie przy dużym i niezatłoczonym pirsie można do woli szlifować swoje umiejętności w manewrowaniu.

A dla znużonych zasłużona kąpiel w gorących siarkowych wodach.

METHANA, wyrasta on ze wschodniej ARGOLIDY, pomiędzy wyspami POROS
i EGINA. Spokojna poza sezonem miejscowość turystyczna może poszczycić się urokliwymi grotami tudzież przepiękną linią brzegową zachęcającą do postojów na kotwicy. (fot 9,10)

 • 6 dzień, po trudach szkoleń i gorących kąpieli, krótki rejs ok 15 MN do portowego miasta EGINA na wyspie o tej samej nazwie. Królestwo pistacji i Greckiej kuchni.

Powierzchnia Eigny to mniej więcej w dwóch trzecich obszar wygasłego wulkanu. Północ i zachód wyspy to tereny żyzne, gdzie uprawiane są zboża, rosną tam również oliwki, migdały i figi. Pochwalić się także może kompleksem ruin, oraz ciekawą architekturą portu.(fot.11,12)

 • 7 dzień długie leniuchowanie, ostatnie spacery i powrót do portu macierzystego,

ALIMNOS ok 17 MN, gdzie tradycyjny toast za tych, co z morza wrócili, zdanie jachtu,

Oraz tak lubiane tańce do białego rana, kiedy to żegnać będziemy Grecję, do następnego rejsu Ku Chwale!

Oczywiście założenia trasy ze względu na kondycję załogi gniew Posejdona czy inne okoliczności, mogą ulec zmianie, lecz zawsze staramy się czynnie intensywnie i ciekawie spędzać czas, organizując spontaniczne wycieczki czy odkrywając miejsca niedocenione przez turystykę komercyjną. Lub też po prostu spędzać czas na plażowaniu cieszeniu się słońcem i towarzystwem znajomych przy kawuni i łupaniu orzechów, snując plany na kolejne rejsy …czego Wam niezmiennie życzymy..

Lagoon 400 jest najczęściej kupowanym katamaranem na świecie. Ten  najmniejszy z serii produkowanych przez stocznię Lagoon jachtów oferuje właścicielom i ich gościom – czy to w wersji z trzema czy z czterema kabinami – komfort, przestrzeń i pełną swobodę.

Lagoon 380 jest jachtem skonstruowanym na bazie wieloletnich doświadczeń stoczni w produkcji luksusowych katamaranów. Perfekcyjnie zaplanowana konstrukcja z łatwym dostępem do silników, szerokim kokpitem z dużym stołem i wygodnymi kanapami gwarantują wypoczynek na najwyższym możliwym poziomie.

Znajdujący się na górnym pokładzie salon z kuchnią jest idealnie doświetlony dzięki panoramicznym oknom, a możliwość otwarcia przesuwanych drzwi pomiędzy kokpitem i salonem daje okazałą, otwartą przestrzeń.

Wygodne sypialnie z podwójnymi łóżkami są bardzo dobrze doświetlone, dzięki oknom umieszczonym pod linią zanurzenia, cumując w ciepłych morzach, można obserwować kolorowe życie podwodne. (fot 13,14,15)

Specyfikacja techniczna:

 • długość 11,59 m
 • szerokość 6,53 m
 • zanurzenie 1,15 m
 • silnik 2 x 27 hp
 • paliwo 200 l
 • woda 600 l
 • 4 kabiny – miejsc sypialnych 10 (8+2) – 2 toalety                 

Przykładowe wyposażenie :

 • grot pełnolistwowy
 • genua rolowana
 • koło sterowe
 • autopilot
 • plotter GPS w kokpicie
 • echosonda
 • log
 • elektryczna winda kotwiczna
 • kotwica główna i zapasowa
 • elektryczna pompa zęzowa
 • szprycbuda
 • bimini
 • stolik w kokpicie
 • prysznic zewnętrzny
 • kamizelki ratunkowe
 • szelki bezpieczeństwa
 • koło ratunkowe
 • ponton
 • pościel, poduszki i k40

Co wypada zabrać na rejs wiosenny/jesienny

I się nie rozczarować

1. DOKUMENTY

– D.O  , lub paszport ( sprawdzić czy ważny ) ten sam co w rezerwacji lotów

-Bilety lotnicze , lub karty pokładowe na smarfonie

– Karty EKUZ !!!, karty ratunkowe..od ubezpieczenia..( ubezpieczenie KL i NW)- będzie info o grupowym ubez. koszt ok 90 pln za 8 dni.  lub samodzielnie.. lub bez ubezpieczenia ..djecezja należy do Ciebie szanowny czytelniku..

– kasę jachtową (120e) i coś na własne wydatki np. ja wydaję ok 80-100 e na kaprysy , pamiątki jakiegoś ciucha, knajpy i alko/oliwę do domu,bilety autobusowe . bilety wstepu itp… 

(jeśli Grecja karta bankomatowa rzadko obsługiwana)

(jeśli Hiszpania/Italia EURO !  Funty czy cokolwiek innego ,wymiana właściwie wyłącznie w bankach ..po skandalicznych kursach .. albo lotnisko taloż słabo)

2. UŻYTKOWE

-lekarstwa (w formie gumy) np. na chorobę lokomocyjną,lub tabletki, indywidualne lekarstwa..

-płyny , dezodoranty, pasty itp. W pojemnikach do 100m  ( dostępne w np. Rossmann ),wszystkie płyny w jednej !!litrowej saszetce !!także przezroczystej !!np. worki do zamrażania ..olejki do opalania kupujemy na miejscu w opakowaniu np1L 🙂

-tel i ładowarkę tel samochodową (jak nietypowe złącze mini usb ma prawie każdy) , np. foto do zdjęć podwodnych, ulubiona muzyczkę do harców…

UWAGA ! na jachtach brak suszarek do włosów

3.     UBIÓR

             – na siebie do samolotu , buty grubsza podeszwa długie spodnie, bluza nie przepuszczająca wiatru,czapę          

              – na jacht klapki, obuwie np. trampki, okulary przeciwsłoneczne ,czapkę , stroje kąpielowe ,buty/klapki do wody   np. Triboard do windsuringu,neopranowe.

                Krótkie spodenki , koszulki , bieliznę, ręcznik kąpielowy np .. z mikrofibry- mało zajmuje

 – (jeśli pakiet komfort ręczniki są na jachcie)Grecja… 

 -jeśli Hiszpania/Italia pościel + ręczniki są za dodatkową opłatą 15-25 e/ os  na miejscu , jest to dobrowolne , mozna zabrać swoje..info o takowej potrzebie na tydz. przed wyjazdem .Standartowo poduszki i koce są zawsze..

Wszystko to pakujemy w miękką torbę lub plecak (mało miejsca w kabinach) zgodnie z wymiarami linii lotniczych którymi lecimy,jeśli Rynair to (https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne-informacje/centrum-pomocy/Czesto-zadawane-pytania#1-1)

Wizz (https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i-uslugi/informacje-o-podrozy/bagaz#before-october) 

prowiant na lot , —-!!!napoje kupujemy po przejściu bramek bezpieczeństwa.

Obowiązkowo dobry humor !!!

Co jest zawarte w cenie „kojowego” ?

·         Opieka skippera, wraz ze szkoleniem z  zasad bezpieczeństwa  i obsługi urządzeń znajdujących się na jachcie, a dla chętnych z żeglarskiego rzemiosła, nawigacji, czy znajomości akwenu-locji, itp.

·         Wyposażenia jachtu, wraz z pontonem silnikiem, kabiny  oczywiście posiadają wszystko co niezbędne do komfortowego noclegu, a kambuz do przygotowania posiłków, morskie toalety z ciepłą wodą i prysznicami, sprzątanie po rejsie, ubezpieczenia kaucji. 

·         Wyśmienita atmosfera, niezapomniane przeżycia, i przygoda która wraz z zawiązanymi znajomościami uwolni Was drodzy czytelnicy od stresu i naładuje Wasze

„ życiowe akumulatory” do następnego morskiego rejsu.

                                                                              Co nie jest zawarte w cenie ?

·         Transport do  mariny. Z zasady pomagamy w organizacji najkorzystniejszych opcji, w rezerwacji i zakupie biletów, staramy się jak to możliwe, podróżować w grupie by transfer do mariny dla nikogo nie  stanowił stresującego przeżycia.

·         Składka na prowiant, paliwo, porty, ubezpieczenia to z reguły 150  E na os.

·         Indywidualne  dobrowolne ubezpieczenia turystyczne, z reguły kupujemy dla chętnych grupowe koszt wacha się ok 70 do 100 pln za os.

·         Dodatkowa oferta armatora w zależności od regionu obejmująca np. kucharza, hostessy lub zaprowiantowanie.

Dodatkowe szczegóły omawiane są zawsze indywidualnie, w zależności od regionu rejsów warunków tam panujących czy wymogów armatorów, aczkolwiek zawsze staramy się by nikt z Was drodzy czytelnicy nie został zaskoczony przez żadne ukryte koszty.

W waszych rękach pozostaje decyzja kiedy i gdzie płynąć bo że macie na to wielką ochotę nie wątpimy.

Załoga Topsailing.  

Michał + 48 502 569 041

Mariusz + 48 502 836 555

biuro@topsailing.pl

Topsailing.pl – Czarter jachtów / czarter katamaranów / rejsy morskie / rejsy Grecja / rejsy Chorwacja / rejsy Rodzinne / rejsy dla firm / szkolenia żeglarskie

© 2009 – 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone.