Grecja Październik

Corfu - Paxos - Antipaxos - Corfu

 • 20.07- 27.07.2019
 • Marina Corfu
 • Lagoon 420 (2019)

Zaokrętowanie

    20.07.2019 – Corfu

Wyokrętowanie

    27.07.2019 – Corfu

1 900 PLN

Dokładamy starań by nasze rejsy odpowiednio balansowały czasem spędzonym na żeglowaniu jak i na lądzie. Przy planowaniu trasy staramy się wyrównać dzienne przebiegi, przeplatać je postojami w uroczych zatokach, a żeglowania było okraszone wyśmienitą linią brzegową tudzież widokami.

Dzień 1.

Przybycie do Mariny  Paros- nasz punkt startowy. Odbiór jachtu przez Skippera, zaokrętowanie załogi, sprawy organizacyjne, prowiant, oraz oczywiście integracja załogi.

Marina di Paros położona we zachodniej części  wyspy Paros. (fot 1)

Dzień 2.

Podróż   ok 25 Mm do po drodze postój w zatoce , w zasięgu wzroku, urokliwa  Grecka architektura, i dalej w kierunku wyspy Los.(fot 2,3,4)

Dzień 3.

Ok 30 Mm i jesteśmy na obowiązkowej zatoce wysepki Thirasia, gdzie równie obowiązkowa kąpiel w gorących źródłach, nocleg na perle Cyklad   czyli  Santorini gdzie wspomniane w tytule Mama Mia 🙂 (fot 5,6)

Dzień 4

Dzień przeznaczony na niespieszny rejs między wysepkami z postojami w kierunku  Naxos  całość ok 40Mm  .(fot 7,8)

Dzień 5.

Ok. 25Mm dzieli Nas od  Mykonos , tam przewidziane  penetrowanie  nabrzeżnej starówki „Greckiej wenecji” , oraz oczywiście zachód słońca w towarzystwie monumentalnych wiatraków.(fot 9,10,11)

Dzień 6.

To odcinek ok 30 Mm  do wyspy  Antiparos , tajemnicza i rzadko odwiedzana lecz magicznie spokojna, po tłumach z Mykonos.(fot.12)

Dzień 7.

Ostatnie spacery i powrót do portu macierzystego, Paros ok. 10 Mm, gdzie tradycyjny toast za tych, co z morza wrócili, zdanie jachtu, oraz tak lubiane tańce do białego rana, kiedy to żegnać będziemy zatokę Neapolitańską, do następnego rejsu Ku Chwale!

Oczywiście założenia trasy ze względu na kondycję załogi, gniew Posejdona czy inne okoliczności, mogą ulec zmianie. Zawsze jednak staramy się czynnie, intensywnie i ciekawie spędzać czas, organizując spontaniczne wycieczki czy odkrywając miejsca niedocenione przez turystykę komercyjną. Lub też po prostu spędzać czas na plażowaniu, cieszeniu się słońcem i towarzystwem znajomych przy kawuni i łupaniu orzechów, snując plany na kolejne rejsy

…czego Wam niezmiennie życzym

Sun Odyseyy  to wygodna, nowa, komfortowo wyposażona jednostka. Wnętrze wykonane w nowoczesnym stylu, bardzo jasne. Nowatorskie podejście do zabudowy nie wpłynęło na szczęście negatywnie na przestrzeń oraz ilość schowków. Pod pokładem zmieszczą się wszelkie potrzebne przedmioty. Liczne zamykane bakisty pomagają bezpiecznie zasztauować prowiant oraz rzeczy osobiste.

Jacht zwrotny, dobrze się prowadzi. Wyposażenie nawigacyjne oraz takielunek na najwyższym poziomie. Właściwości nautyczne tego modelu wydają się być bardzo dobre. Długa linia wodna, ostry dziób i dwa koła sterowe sugerują sportowy charakter jednostki.(fot.13,14,15)

Specyfikacja techniczna: Liczba osób:10 (8+2)Zamykane sypialnie: 4  ( 1 piętrowa ) Rok produkcji:2015 Powierzchnia żagli:- brak danych -Długość całkowita:13,45 m Wysokość w kabinie:- brak danych -Szerokość całkowita:4,50 m Zanurzenie maksymalne:2,20 m Masa własna:- brak danych -Zbiornik paliwa:250 l

 

Przykładowe wyposażenie :

 • grot pełnolistwowy
 • genua rolowana
 • koło sterowe
 • autopilot
 • plotter GPS w kokpicie
 • echosonda
 • log
 • elektryczna winda kotwiczna
 • kotwica główna i zapasowa
 • elektryczna pompa zęzowa
 • szprycbuda
 • bimini
 • stolik w kokpicie
 • prysznic zewnętrzny
 • kamizelki ratunkowe
 • szelki bezpieczeństwa
 • koło ratunkowe
 • ponton
 • pościel, poduszki i koce

Dokumenty:

 1. Paszport lub dowód osobisty. Koniecznie sprawdzić datę ważności dokumentu
 2. Prawo jazdy. Może się przydać w przypadku wycieczek
 3. Potwierdzenie ubezpieczenia, karta EKUZ
 4. Karty pokładowe (w aplikacjach lub drukowane)

 

Odzież i rzeczy osobiste:

Najgrubsze rzeczy nakładamy na siebie.

 1. Bielizna 
 2. Ciepła bluza lub polar (szczególnie na rejsy jesienne i wiosenne)
 3. Spodnie dresowe lub polarowe
 4. Krótkie koszulki i spodenki
 5. Kurtka przeciwdeszczowa
 6. Czapka, rękawiczki
 7. Kostiumy kąpielowe
 8. Buty (z nierysującą podeszwą)
 9. Buty do wody, na kamieniste plaże
 10. Sandały i klapki pod prysznic
 11. Okulary z filtrem UV
 12. Kosmetyki, ręczniki. Pamiętamy, że maksymalna objętość płynu w bagażu podręcznym to 100 ml
 13. Dla kobiet. Suszarka do włosów. Na jachcie są gniazda 230V ale dostępne tylko gdy jesteśmy w porcie z podłączeniem do kei.
 14. Lekarstwa na chorobę morską (Travel Gum, Lokomotiv, Aviomarin)

Rozrywka

 1. Ulubiona muzyka na telefonie lub pendrive.
 2. Aparaty, kamery, telefony komórkowe.
 3. Ładowarki do telefonów. Na jachcie są gnaizda 230V ale dostępne tylko gdy jesteśmy w porcie z podłączeniem do kei.

Najlepiej spakować się w miękką torbę, plecak. Lepiej schować na jachcie.

Wymiary bagażu podręcznego możemy sprawdzić na stronie linii lotniczych. Gdy lecimy Ryanairem, Easyjetem i Wizzairem. Najmniejszy limit ma Ryanair 55x40x20 cm.

Co jest zawarte w cenie „kojowego” ?

Opieka skippera, wraz ze szkoleniem z  zasad bezpieczeństwa  i obsługi urządzeń znajdujących się na jachcie, a dla chętnych z żeglarskiego rzemiosła, nawigacji, czy znajomości akwenu-locji, itp.

·         Wyposażenia jachtu, wraz z pontonem silnikiem, kabiny  oczywiście posiadają wszystko co niezbędne do komfortowego noclegu, a kambuz do przygotowania posiłków, morskie toalety z ciepłą wodą i prysznicami, sprzątanie po rejsie, ubezpieczenia kaucji. 

·         Wyśmienita atmosfera, niezapomniane przeżycia, i przygoda która wraz z zawiązanymi znajomościami uwolni Was drodzy czytelnicy od stresu i naładuje Wasze

„ życiowe akumulatory” do następnego morskiego rejsu.

                                                                              Co nie jest zawarte w cenie ?

·         Transport do  mariny. Z zasady pomagamy w organizacji najkorzystniejszych opcji, w rezerwacji i zakupie biletów, staramy się jak to możliwe, podróżować w grupie by transfer do mariny dla nikogo nie  stanowił stresującego przeżycia.

·         Składka na prowiant, paliwo, porty, ubezpieczenia to z reguły 150 E na os.

·         Indywidualne  dobrowolne ubezpieczenia turystyczne, z reguły kupujemy dla chętnych grupowe koszt waha się ok 70 do 100 pln za os.

·         Dodatkowa oferta armatora w zależności od regionu obejmująca np. kucharza, hostessy lub zaprowiantowanie.

Dodatkowe szczegóły omawiane są zawsze indywidualnie, w zależności od regionu rejsów warunków tam panujących czy wymogów armatorów, aczkolwiek zawsze staramy się by nikt z Was drodzy czytelnicy nie został zaskoczony przez żadne ukryte koszty.

W waszych rękach pozostaje decyzja kiedy i gdzie płynąć bo że macie na to wielką ochotę nie wątpimy.

Załoga Topsailing

Michał + 48 502 569 041

Mariusz + 48 502 836 555

biuro@topsailing.pl

Topsailing.pl – Czarter jachtów / czarter katamaranów / rejsy morskie / rejsy Grecja / rejsy Chorwacja / rejsy Rodzinne / rejsy dla firm / szkolenia żeglarskie

© 2009 – 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone.