Rejs Czarnogóra

Rejs Czarnogóra

Dubrownik – Zatoka  Kotorska – Babilonja – Budva- Bar- Mljet – Dubrownik

 • 06 - 13.06.2020
 • Marina ACI Dubrownik
 • Dufour 460 GL(2016 ) x 3szt

Zaokrętowanie

     06.06.2020 – Dubrownik

Wyokrętowanie

    13.06.2020- Dubrownik

1 400 PLN

Dokładamy starań by nasze rejsy odpowiednio balansowały czasem spędzonym na żeglowaniu jak i na lądzie. Przy planowaniu trasy staramy się wyrównać dzienne przebiegi, przeplatać je postojami w uroczych zatokach, a żeglowania było okraszone wyśmienitą linią brzegową tudzież widokami.

Dzień 1.

Przybycie do mariny ACI Dubrownik – nasz punkt startowy. Odbiór jachtu przez Skippera, zaokrętowanie załogi, sprawy organizacyjne, prowiant, oraz oczywiście integracja załogi.

Dubrownik nie na darmo zwany jest „perłą Adriatyku”. Prawie wszystkie zabytki skupiają się wewnątrz niewielkiego powierzchniowo starego miasta, ale jest ich tak dużo, że nie sposób zobaczyć wszystkich w jeden dzień. Dzień jednak na pewno wystarczy, aby przekonać się, że warto tu wrócić..(fot 1,2)

Dzień 2.

Podróż urokliwą zatoką wzdłuż wspaniałej linii brzegowej do Zatoki Kotorskiej, ok 35 Mm, gdzie powita nas Czarnogóra.
Po drodze postój w jednej z licznych zatoczek.
Herceg Novi – miasto o ponad siedemsetletniej historii z portem, piękną starówką, czterema twierdzami, bujną śródziemnomorską roślinnością i prawosławnym klasztorem – tak po krótce można opisać jedno z najciekawszych miejsc na czarnogórskim wybrzeżu. Herceg Novi słynie ze święta Mimozy, które ma miejsce na przełomie stycznia i lutego, najpiękniejszej na Adriatyku jaskini morskiej, zwanej „Błękitną jaskinią”.(fot 3,4)

Dzień 3.

Ok 20 Mm trasa do Babilonji, gdzie cumować będziemy w uroczym porcie Budva.
Budva – należy do najpopularniejszych ośrodków wypoczynkowych Czarnogóry, nazywana czasem „Czarnogórskim Miami”. Piaszczyste plaże rozciągają się wzdłuż całego miasta w stronę zatoki, aż do wyspy św. Stefana. Warto zwrócić uwagę na stare miasto, położone na wysuniętym w głąb Adriatyku cyplu, kościoły, muzeum i twierdzę obronną, z której roztacza się wspaniały widok na okolicę. Kilkanaście kilometrów na wschód od centrum znajduje się wyspa św. Stefana (Sveti Stefan), obecna na niemal wszystkich pocztówkach z Czarnogóry. Co roku, pod koniec czerwca odbywa się festiwal muzyczny „Music Festival Budva” w którym udział biorą najwięksi wykonawcy z Serbii, Czarnogóry, Chorwacji, Bośni i Hercegowiny oraz Macedonii..(fot 5,6)

Dzień 4

Odpoczynek od morskich wrażeń, wycieczka dla chętnych do miasta Bar , poznawać będziemy lokalny koloryt tym razem od strony lądu. Wieczorem oczywiście odpoczynek na przecudnych plażach i słodkie nic nie robienie

Bar – choć z pozoru przeciętne miasto, ma wiele niepowtarzalnych i ciekawych zakątków. Jest to ważny ośrodek komunikacyjny ze względu na największy port morski w Czarnogórze. Miasto podzielone na Nowy Bar z plażą o długości ponad 2km i Stary Bar, który jest jednym wielkim muzeum średniowiecznego grodu u podnóża masywu Rumije, malowniczej ziemi zwanej Barske Pole. Niedaleko od Starego Baru rośnie najstarsze drzewo oliwne „Stara maslina„, które ma ponad 2000 lat.(fot 7,8)

Dzień 5.

Ok. 35 Mm dzieli Nas od powrotu na Zatokę Kotorską, tym razem do magicznego miasteczka portowego Kotor położonego w przepięknej zatoce.

Kotor – najważniejszy port jachtowy Czarnogóry, położony malowniczo nad Zatoką Kotorską (Boka Kotorska), u podnóża masywu Lovcen, otoczony z trzech stron górami, których zbocza opadają ku morzu. Kotor jest jednym z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast w południowo – wschodniej Europie z pięknym starym miastem wpisanym na listę dziedzictwa kulturalnego UNESCO, otoczonym średniowiecznymi murami miejskimi, twierdzą św. Jana na Samotnym Wzgórzu, krętymi uliczkami i nieregularnymi placami, wspaniałymi świątyniami.(fot 9,10)

Dzień 6.

To odcinek ok 35 Mm do położonego w zatoce miasteczka Cavtat. Królestwo lokalnej kuchni.  Cavtat – to niezwykle malownicza, niewielka (ok. 2 tys. mieszkańców) miejscowość położona na południu Chorwacji, niecałe 20 km od Dubrownika (Dubrovnik). Jest ona usytuowana na wąskim, wchodzącym w morze cyplu, porośniętym śródziemnomorską roślinnością. Jakby wciśnięta pomiędzy wybrzeże Adriatyku a imponujący masyw Snijeznicy (1234 m n. p. m), oferuje odwiedzającym ciszę i spokój, piękne zabytki oraz liczne atrakcje. Cavtat to wspaniałe miejsce zarówno na rodzinne wczasy jak i wypoczynek w pojedynkę lub z grupą przyjaciół.(fot.11,12)

Dzień 7.

Ostatnie spacery i powrót do portu macierzystego, Dubrownika ok. 15 Mm, gdzie tradycyjny toast za tych, co z morza wrócili, zdanie jachtu, oraz tak lubiane tańce do białego rana, kiedy to żegnać będziemy Czarnogórę, do następnego rejsu Ku Chwale!

Oczywiście założenia trasy ze względu na kondycję załogi, gniew Posejdona czy inne okoliczności, mogą ulec zmianie. Zawsze jednak staramy się czynnie, intensywnie i ciekawie spędzać czas, organizując spontaniczne wycieczki czy odkrywając miejsca niedocenione przez turystykę komercyjną. Lub też po prostu spędzać czas na plażowaniu, cieszeniu się słońcem i towarzystwem znajomych przy kawuni i łupaniu orzechów, snując plany na kolejne rejsy

…czego Wam niezmiennie życzymy

Dufour 460 GL to wygodna, nowa, komfortowo wyposażona jednostka. Wnętrze wykonane w nowoczesnym stylu, bardzo jasne. Nowatorskie podejście do zabudowy nie wpłynęło na szczęście negatywnie na przestrzeń oraz ilość schowków. Pod pokładem zmieszczą się wszelkie potrzebne przedmioty. Liczne zamykane bakisty pomagają bezpiecznie zasztauować prowiant oraz rzeczy osobiste.

Jacht zwrotny, dobrze się prowadzi. Wyposażenie nawigacyjne oraz takielunek na najwyższym poziomie. Właściwości nautyczne tego modelu wydają się być bardzo dobre. Długa linia wodna, ostry dziób i dwa koła sterowe sugerują sportowy charakter jednostki.

Szczegóły jachtu można obejrzeć tutaj: 

Dokumenty:

 1. Paszport lub dowód osobisty. Koniecznie sprawdzić datę ważności dokumentu
 2. Prawo jazdy. Może się przydać w przypadku wycieczek
 3. Potwierdzenie ubezpieczenia, karta EKUZ
 4. Karty pokładowe (w aplikacjach lub drukowane)

 

Odzież i rzeczy osobiste:

Najgrubsze rzeczy nakładamy na siebie.

 1. Bielizna (dla chętnych :))
 2. Ciepła bluza lub polar (szczególnie na rejsy jesienne i wiosenne)
 3. Spodnie dresowe lub polarowe
 4. Krótkie koszulki i spodenki
 5. Kurtka przeciwdeszczowa
 6. Czapka, rękawiczki
 7. Kostiumy kąpielowe
 8. Buty (z nierysującą podeszwą)
 9. Buty do wody, na kamieniste plaże
 10. Sandały i klapki pod prysznic
 11. Okulary z filtrem UV
 12. Kosmetyki, ręczniki. Pamiętamy, że maksymalna objętość płynu w bagażu podręcznym to 100 ml
 13. Dla kobiet. Suszarka do włosów. Na jachcie są gniazda 230V ale dostępne tylko gdy jesteśmy w porcie z podłączeniem do kei.
 14. Lekarstwa na chorobę morską (Travel Gum, Lokomotiv, Aviomarin)

Rozrywka

 1. Ulubiona muzyka na telefonie lub pendrive.
 2. Aparaty, kamery, telefony komórkowe.
 3. Ładowarki do telefonów. Na jachcie są gnaizda 230V ale dostępne tylko gdy jesteśmy w porcie z podłączeniem do kei.

Najlepiej spakować się w miękką torbę, plecak. Lepiej schować na jachcie.

Wymiary bagażu podręcznego możemy sprawdzić na stronie linii lotniczych. Gdy lecimy Ryanairem, Easyjetem i Wizzairem. Najmniejszy limit ma Ryanair 55x40x20 cm.

Co jest zawarte w cenie?

Miejsce na jachcie w zamykanej kabinie dwuosobowej, opieka skippera, podstawowe szkolenie żeglarskie oraz z zasad bezpieczeństwa i obsługi urządzeń znajdujących się na jachcie. Dla chętnych szkolenie manewrowe, nawigacyjne.

Pełny dostęp do wyposażenia jachtu np. ponton wraz z silnikiem, sprzęt do snoorkelingu

Kabiny  oczywiście posiadają wszystko co niezbędne do komfortowego noclegu, a kambuz do przygotowania posiłków, morskie toalety, prysznic z ciepłą wodą, sprzątanie po rejsie, ubezpieczenia kaucji. 

Wyśmienita atmosfera, niezapomniane przeżycia, i przygoda, która wraz z zawiązanymi znajomościami uwolni Was drodzy czytelnicy od stresu i naładuje Wasze „ życiowe akumulatory” do następnego morskiego rejsu.

Co nie jest zawarte w cenie?

Transport do  mariny. Z zasady pomagamy w organizacji najkorzystniejszych opcji, w rezerwacji i zakupie biletów, staramy się jak to możliwe, podróżować w grupie by transfer do mariny dla nikogo nie  stanowił stresującego przeżycia.

Składka na prowiant, paliwo, porty, ubezpieczenia to z reguły 120  Euro/osobę/tydzień (kwota zależna od kierunku oraz terminu rejsu).

Indywidualne  dobrowolne ubezpieczenia turystyczne, z reguły kupujemy dla chętnych grupowe koszt wacha się ok 70 do 100 pln za os.

Dodatkowa oferta armatora w zależności od regionu obejmująca np. kucharza, hostessy lub zaprowiantowanie.

Dodatkowe szczegóły omawiane są zawsze indywidualnie, w zależności od regionu rejsów warunków tam panujących czy wymogów armatorów.

Michał + 48 502 569 041

Mariusz + 48 502 836 555

biuro@topsailing.pl

Topsailing.pl – Czarter jachtów / czarter katamaranów / rejsy morskie / rejsy Grecja / rejsy Chorwacja / rejsy Rodzinne / rejsy dla firm / szkolenia żeglarskie

© 2009 – 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone.